M e R S i N   M e V L a N a   R a D Y o S u

~ Hakkımızda ~ Radyo Playeri ~ Radyomuza Destek Veren Firmalar ~ İletişim ~ Radyo Kodu ~

                                

                                         

 

Konu Bilgileri
Konu Başlığı
Her olumsuz düşünce bedende bir hastalık yaratır
Konudaki Cevap Sayısı
0
Sonraki
Sonraki Konu
Konuyu Açan Kişi
admin
Görüntülenme Sayısı
724
Önceki
Önceki Konu
Gönder  Cevapla 
 
Değerlendir:
 • 1 Oy - 5 Yüzde
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Her olumsuz düşünce bedende bir hastalık yaratır
admin 
Administrator

Üye Bilgileri

Üye no: 1
Kayıt : Jun 2012
Rütbe : Administrators
Mesaj Sayısı : 11,649

Rep Puanlaması

Rep Ver:

Mesajlaşma Bilgileri

Mesaj: #1
Her olumsuz düşünce bedende bir hastalık yaratır
iyi düşünün, iyi hissedin,iyi olun. Beden ve zihin inanılmaz bir şekilde bir birlerine ayna görevi yaparlar. Hiç üzgün olduğunuz bir anda omuzlarınız dimdik, göğüs dışarı, baş dik durabilir misiniz? Ya da çok mutlu olduğunuz, neşeli bir anda bir kenarda elleriniz kollarınız bağlanmış, başınız yerere dönük, kaşlarınızı çatmış olabilir misiniz? Tabiiki olamazsınız.

Olumlu duygu ve düşüncelerinize göre de olumsuz duygu ve düşüncelerinize görede bedeniniz bir şekil alır. Bütün hücrelerimiz, kaslarımız içinde bulunduğumuz zihin durumuna göre çok hızlı bir şekilde fizyolojik bir değişiklik içine girer.

Mesela öfkelendiğinizde daha sık ve kısa nefesler alırsınız, nabzınız yükselir, çeneye ve ellere kan pompolanması artar. Kötü bir şey düşündüğünüzde ister geçmişten gelen bir anı olsun, ister gelecekten bir hayal hemen bedende bu hayale eşlik eder. Beden de o kötü duygunun şekillenmesi canlanır. Bu yüzden sık sık tekrarlanan olumsuz duygu ve düşünceler her seferinde bedene zarar verir, toksin üretir. Bir Gün hastalık olarak karşınıza çıkar.

Bedeni korumak için Sağlıklı beslenmek, bol Alkali Su içmek, spor yapmak çok faydalıdır. Ancak olumlu düşünebilmek daha da önemlidir. Çünkü eğer olumlu düşünemiyorsanız korku içinde yapılan sporun, beslenmenin ve su içmenin de pek faydası olmayacaktır.

Bedende yapacağımız olumlu bir değişiklikte duygu ve düşüncelerimizi etkiler. Düşünsenize bir düğüne ya da bir eğlenceye gidersiniz hiç canınız dans etmek istemez ama birileri ısrarla sizi dansakaldırır. Ya da ayıp olmasın diye siz dansa kalkarsınız, bir zaman sonra müziğin ritmine kapılır zevkle oynamaya devam edersiniz. Sonrada bir bakarsınızki keyfiniz yerine gelmiş ve eğlenmeye başlamışsınız. Neden? Çünkü bedenizin hareketlerien zihniniz Ayak uydurmuştur. Bazen zorla spora gidersiniz ama sporunuz bitmeye yakın kendinizi çok iyi hissetmeye başlarsınız. Çünkü bedeninizde olan değişiklik, salgıladığınız Hormonlar sayesinde zihninizde etki göstermiştir.

Gün içinde en çok hangi düşüncelerdeyseniz bedeniniz de daha çok o şekli alır. Zihinde beden de hiç bir şey yokken en çok vakit geçirdikleri pozisyona kolaylukla giriverir. Otomatik kontrol sistemi. Çok kızgınsanız hiç bir şeye kızmadığınız anlarda bile kendinizi kızgın bir görünümde bulabilirsiniz. Ya da insanlar size sorar '' sen bir şeye mi kızgınsın ''diye.

Bu bilginin ışığında bedenlerimizi kontrol edemediğimiz zaman zihnimizi, zihnimizi kontrol edemediğimiz zamanlar da bedenimizi kontrol ederk kendimizi sağlıklı bir pozisyona sokabildiğimizin farkındalığını farkedebiliriz.

Sağlıklı bir yaşam için zihninizin ve bedenizin durumunu kontrol edin. Olumlu düşünmekten bir zarar gelmez. Olumlu vücut pozisyonlarında bulunmaktan da bir zarar gelmez, en fazla kendinizi iyi hissedersiniz. Oysa olumsuz zihin ve beden daha fazla olumsuzluk ve hastalık getirecektir.

Sevgi ve sağlıkla ilerleyin...
NLP Uzmanı ve Yaşam Koçu
Arzu Bıyıklıoğlu


01-05-2013 08:30 AM
Tüm Mesajlarını Bul

Gönder  Cevapla Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Boğaz ağrısı bir hastalık olmayıp çoğunlukla admin 0 674 03-14-2013 10:06 PM
Son Mesaj: admin
  Cushing Sendromu Nedir : Sık adı geçen bu hastalık admin 0 969 03-08-2013 08:35 AM
Son Mesaj: admin

Her olumsuz düşünce bedende bir hastalık yaratır
Mesaj SecenekleriOnceki - Sonraki KonuAra / BulYer İmleri
Önceki Konu
Sonraki Konu
Digg thisPost! AddPost to del.icio.us Bookmark Post in Technorati Addblinklist AddMongolia AddNetscape Newsvine Ekle Stumble


  »»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»

  Türkçe Çeviri :
  MyBB Türkiye, Powered by MyBB, © 2002-2013 MyBB Group

   

  Ücretsiz Seo yap arabesk radyo