M e R S i N   M e V L a N a   R a D Y o S u

~ Hakkımızda ~ Radyo Playeri ~ Radyomuza Destek Veren Firmalar ~ İletişim ~ Radyo Kodu ~

                                

                                         

Konu Bilgileri
Konu Başlığı
Ayet ve Hadisten hazırladığım Duamı İncelermisiniz Eksiği varmı?
Konudaki Cevap Sayısı
0
Sonraki
Sonraki Konu
Konuyu Açan Kişi
admin
Görüntülenme Sayısı
577
Önceki
Önceki Konu
Gönder  Cevapla 
 
Değerlendir:
 • 1 Oy - 5 Yüzde
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ayet ve Hadisten hazırladığım Duamı İncelermisiniz Eksiği varmı?
admin 
Administrator

Üye Bilgileri

Üye no: 1
Kayıt : Jun 2012
Rütbe : Administrators
Mesaj Sayısı : 11,649

Rep Puanlaması

Rep Ver:

Mesajlaşma Bilgileri

Mesaj: #1
Ayet ve Hadisten hazırladığım Duamı İncelermisiniz Eksiği varmı?
Ayet ve Hadisten hazırladığım Duamı İncelermisiniz Eksiği varmı?

بِسْـــــــــــــــــــــ ـمِ اﷲِارَّحْمَنِ ارَّحِيم

1-Allahümme ente's-selamu ve minke's-selam tebarek-te ya-zel celali vel ikram"
Allah'ım! Sen kurtuluş merciisin. Esenlik ve güvenlik sendedir. Ey Azamet ve Kerem sahibi Allah'ım! Senin şanın çok yücedir.

2-Ala Resulina Muhammedin salavat"
Allahumme Salli Ala Seyyidina Muhammedin Ve Ala Ali Seyyidina Muhammed

3-Subhanallahi ve'l-hamdülillahi vela ilahe illallahu vallahu ekber vela havle vela kuvvete illa billahil aliyyil azim"
Allah eksik sıfatlardan beridir. Hamd Allah'adır. Allah'tan başka ilah yoktur ve Allah en büyüktür. Allah'tan başkasında güç ve kudret yoktur.

بِسْـــــــــــــــــــــ ـمِ اﷲِارَّحْمَنِ ارَّحِيم
Ayetel Kursi okunacak.
Allah, O’ndan başka İlah yoktur Diridir Kaimdir O’nu uyuklama ve uyku tutmaz Göklerde ve yerde ne varsa hepsi O’nundur İzni olmaksızın O’nun Katında şefaatte bulunacak kimdir? O önlerindekini ve arkalarındakini bilir (Onlar ise) Dilediği kadarının dışında O’nun ilminden hiçbir şeyi kavrayıp-kuşatamazlar O’nun kürsüsü bütün gökleri ve yeri kaplayıp-kuşatmıştır Onların korunması O’na güç gelmez O pek Yücedir pek büyüktür

"Subhanallah" Allah noksan sıfatlardan münezzehtir.
"Elhamdülillah" Hamd Allah'adır.
"Allahu ekber" Allah en büyüktür.

"Lailahe illallahu vahdehula şerikeleh lehül mülkü velehül hamdüala külli vehüve şey'in kadir" Eşsiz olan ve ortağı olmayan Allah'tan başka ilah yoktur. Hükümranlık Onundur, hamd Onadır ve O her şeye güç yetirendir.

"Subhane Rabbiye'l-aliyyi'l-a'le'l-vehhab"
Çok bahşedenlerin en yücesi olanRabb'im! Sen noksan sıfatlardan münezzehsin. "Amin"

بِسْـــــــــــــــــــــ ـمِ اﷲِارَّحْمَنِ ارَّحِيم
Elhamdülillahi Rabbil alemin..Vessalatü vesselamü ala rasulina Muhammedin ve ala alihi va sahbihi ecmain.
بِسْـــــــــــــــــــــ ـمِ اﷲِارَّحْمَنِ ارَّحِيمALLAH’IM, Ey Rabbimiz! Kabul buyur bizden, daima işiten, daima bilen sensin ancak sen. Ey Rabbimiz! Bizi sana boyun eğenlerden kıl, neslimizden de sana itaat eden bir ümmet çıkar, bize ibadet usullerimizi göster, tövbemizi kabul et; zira tövbeleri çokça kabul eden, çok merhametli olan ancak sensin. (Bakara–127,128)

RAHMAN olan Allah’ım. Ey Rabbimiz, bize dünyada iyilik ver, ahrette de iyilik ver ve bizi ateş azabından koru! (Bakara–201)

RAHİM olan Allah’ım. Ey bizleri yetiştiren Rabbimiz! Üzerlerimize sabır dök ve ayaklarımıza sebat ver ve bizi kâfirler kavmine karşı muzaffer buyur. (Bakara–250)

MELİK olan Allah’ım. Eğer unutacak veya yanılacak olursak bizi sorumlu tutma. Rabbimiz Bizden öncekilere yüklediğin gibi, bize de ağır yük yükleme. Rabbimiz! Bize gücümüzün yetmeyeceği şeyi taşıtma, bizi affet, bizi bağışla, bize acı. Sen Mevla’mızsın, kâfirlere karşı bize yardım et.(Bakara–286)

KUDDÜS olan Allah’ım. Ey Rabbimiz, bizleri doğru yoluna erdirdikten sonra kalplerimizi eğriltme ve bize katından bir rahmet ihsan et. Şüphesiz, çok bağış yapan yalnız sensin. (Ali-İmran–8,9)

SELAM olan Allah’ım. Ey Rabbimiz! Günahlarımızı ve işlerimizdeki taşkınlıklarımızı bağışla, savaş alanlarında ayaklarımızı iyi dire ve kâfirlere karşı bizlere zafer ver! (Ali-İmran–147)

MÜMİN olan Allah’ım. Ey Rabbimiz! Biz, 'Rabbinize iman ediniz' diye imana çağıran bir nida edici işittik, hemen iman ettik, ey Rabbimiz! Artık günahlarımızı bize mağfiret buyur ve bizim kusurlarımızı bizden ört ve bizleri sâlih kullar ile beraber öldür. Rabbimiz! Peygamberlerinle vaat ettiklerini bize ver, kıyamet günü bizi rezil etme. Sen şüphesiz sözünden caymazsın.(Ali-İmran–193,194)

MÜHEYMİN olan Allah’ım. Ey Rabbimiz, biz kendimize zulmettik, eğer bizi bağışlamaz, bize acımazsan kesinlikle hüsrana uğrayanlardan oluruz. (Araf–23)

AZİZ olan Allah’ım. Ey Rabbimiz! Bizi zalimler topluluğu ile beraber bulundurma! (Araf–47)

CEBBAR olan Allah’ım. Rabbimiz; üzerimize sabır yağdır ve bizi Müslümanlar olarak öldür. (Araf–126)

MÜTEKEBBİR olan Allah’ım. Ey Rabbimiz! Zalim bir millet ile bizi sınama, rahmetinle bizi kâfirlerden kurtar. (Yunus–85)

HALİK olan Allah’ım. Rabbimiz! Şüphesiz biz iman ettik, artık bizim günahlarımızı bağışla ve bizi ateşin azabından koru! (Ali-İmran–16)

BARİ olan Allah’ım. Ey Rabbimiz, indirmiş olduğun mesaja inandık, Peygambere uyduk, bizleri bu mesajın canlı şahitleri arasına yaz.(Ali-İmran–53)

MUSAVVİR olan Allah’ım. Rabbim! Beni ve çocuklarımı namaz kılanlardan eyle. Rabbimiz! Duamı kabul buyur. Ey Rabbimiz! Herkesin hesaba çekileceği günde bizi, ana - babamızı ve müminleri bağışla! (İbrahim–40,41)

GAFFAR olan Allah’ım. Rabbimiz! Katından bize rahmet ver ve işimizde doğruyu göster, bizi başarılı kıl! Kehf–10)

KAHHAR olan Allah’ım. Yarabbi Şeytanın vesveselerinden, onların benim yanımda bulunmalarından sana sığnırım. (Mu’minun 97-98)
Rabbimiz, iman ettik, sen artık bizi bağışla ve bize merhamet et, sen merhamet edenlerin en hayırlısısın! (Mü’minün–109)

VEHHAP olan Allah’ım. Rabb'im bana iyilerden olacak bir çocuk ver. (Saffat–100)

REZZAK olan Allah’ım. Rabbimiz, bizden cehennem azabını uzaklaştır. Doğrusu cehennem in azabı sürekli ve acıdır. Furkan–65)

FETTAH olan Allah’ım. Rabbimiz! Bize eşlerimizden ve çocuklarımızdan gözümüzün aydınlığı olacak insanlar ihsan et ve bizi, Allah'a karşı gelmekten sakınanlara önder yap! (Furkan–74)

ALİM olan Allah’ım. Rabbimiz, bizi ve bizden önce inanan kardeşlerimizi bağışla, kalplerimizde inananlara karşı bir kin bırakma! Rabbimiz! Sen çok şefkatli, çok merhametlisin! (Haşr–10)

KABİD olan Allah’ım. Ey Rabbimiz, biz ancak Sana güvendik, Sana gönül verdik ve bütün gidiş Sanadır. Rabbimiz! Bizi, inkâr edenlerle imtihan etme; bizi bağışla, doğrusu sen, güçlü olan, Hâkim olansın. (Mümtehine–4,5)

BASİT olan Allah’ım. Ey Rabbimiz! Bize nurumuzu tamamla, bizim için mağfiret buyur. (Tahrim–8)

RAFİD olan Allah’ım. Ya rab! Benim göğsüme genişlik ver. İşimi kolaylaştır, Dilimden düğümü çöz ki, sözümü iyi anlasınlar. (Taha 25.26.27.28)

RAFİ olan Allah’ım. Rabbim! Bana tarafından hayırlı bir nesil bağışla. Şüphesiz sen duayı hakkıyla işitensin. (Ali-İmran 38)

MUİZZ olan Allah’ım. Benim namazım, ibadetlerim, hayatım ve ölümüm tüm varlıkların Rabbi olan Allah içindir. (Enam 162)

MÜZİLL olan Allah’ım.Bizim velimiz Sensin; artık bizi bağışla, bize merhamet eyle; bağışlayanların en hayırlısı Sensin! (Araf 155)

SEMİ olan Allah’ım. Gökleri ve yeri yaratan Rabbim, dünya ve ahirette benim velim Sensin! Benim ruhumu Müslüman olarak al ve beni iyiler arasına kat! (Yusuf–101)

BASİR olan Allah’ım.Ey Rabbim! (Annem babam) beni küçükten terbiye edip yetiştirdikleri gibi, sen de kendilerine merhamet et! (İsra–24)

HAKEM olan Allah’ım. Ey Rabbim, bir yere girerken oraya doğru olarak girmemi ve bir yerden çıkarken oradan doğruluk ile çıkmamı nasip eyle. Bana kendi katından destekleyici bir güç ver! (İsra–80)

ADL olan Allah’ım. Rabbim! Benim ilmimi artır. (Taha–114)

LATİF olan Allah’ım. Rabbim! Şeytanların kışkırtmalarından Sana sığınırım. Ve onların benim yanımda bulunmalarından da sana sığınırım Rabbim Ya Rabbi, beni zalimler arasında bırakma. (Müminun–97,98, 94)

HABİR olan Allah’ım. Rabbim, bağışla ve merhamet et, sen merhamet edenlerin en hayırlısısın. (Müminun–118)

HALİM olan Allah’ım. Rabbim! Bana hikmet ver ve beni iyiler arasına kat. (Şuara–83)

AZİM olan Allah’ım. Ey Rabbim! Bana ve ana babama verdiğin nimete şükretmemi ve hoşnut olacağın iyi iş yapmamı gönlüme getir. Rahmetinle, beni iyi kulların arasına kat. (Neml–19)

GAFUR olan Allah’ım. Ey Rabbim, beni öyle yönlendir ki, bana ve anama-babama verdiğin nimetine şükredeyim ve hoşnut olacağın iyi bir iş yapayım. Soyumdan gelenleri de benim için iyi kimseler eyle. Çünkü ben, gerçekten tevbe ile Sana yüz tuttum ve ben gerçek Müslümanlardanım. (Ahkaf–15)

ŞEKUR olan Allah’ım. Rabbim! Beni, anamı babamı, evime inanmış olarak gireni, inanan erkek ve kadınları bağışla; zalimlerin de yalnız helâkini artır. (Nuh–28)

ALİYY olan Allah’ım. Rabbim; bozgunculara karşı bana yardım et. (Ankebut–30)

KEBİR olan Allah’ım. Hamd sanadır. Sen, göklerin, yerin ve onlarda bulunanların Rabbisin. Sen Hakk'sın. Va'din de haktır. Sözün de hak ve sana dönüş de haktır. Cennet ve cehennem hak, Peygamberlerin de haktır. Muhammed (s.a.s.) hak ve kıyamet haktır. Allah'ım! Sana teslim oldum; sana tevekkül ettim, sana iman ettim ve tevbe edip sana döndüm. Senin düşmanını düşman edindim. Ve senin hükmüne başvurdum. Gizli ve aşikâr, yaptığım ve yapacağım amellerimi bağışla. Öne geçiren ve geri bırakan sensin. Senden başka ilah yoktur. Sen benim ilâhımsın.

HAFIZ olan Allah’ım. Yüzümü, hakka yönelerek, gökleri ve yeri yaratana çevirdim. Ben, O’na ortak koşanlardan değilim. Namazım ve diğer ibadetlerim, hayatım ve ölümüm âlemlerin Rabbi Allah içindir. O’nun ortağı yoktur. Ben bununla emrolundum ve ben Müslümanlardanım. Allah’ım melik sensin, senden başka ilah yoktur. Sen benim Rabbimsin ve ben de senin kulunum. Nefsime zulmettim. Günahımı itiraf ettim. Tüm günahlarımı bağışla. Şüphesiz, günahları ancak sen bağışlarsın. Beni ahlâkın en güzeline erdir. Onun en güzeline ancak sen erdirirsin. Ahlâkın kötüsünden de beni uzaklaştır. Zira kötüsünden ancak sen uzaklaştırırsın. Buyur, Allah’ım buyur! Hayrın tümü iki elindedir. Şer, sana nispet edilmez. Ben sana sığınır ve sana dönerim. Sen mübarek ve yücesin. Senden mağfiret diler ve sana tevbe ederim.

MUKİT olan Allah’ım! Sapıklığa düşmekten veya düşürülmekten, ayağımın kaymasından veya kaydırılmasından, zulmetmekten veya zulme uğramaktan, cehalete düşmekten veya cahil bırakılmaktan sana sığınırım.

HASİB olan Allah’ım. Doğu ve batının arasını uzaklaştırdığın gibi beni de günahlarımdan uzaklaştır. Allah’ım! Beyaz elbisenin kirden temizlendiği gibi, beni de günahlarımdan temizle. Allah’ım! Beni günahlarımdan kar, su ve dolu ile temizle.

CELİL olan Allah’ım. Günahlarımın hepsini, küçüğünü ve büyüğünü, ilkini ve sonunu, gizlisini ve aşikârını bağışla.

KERİM olan Allah’ım. Gazabından rızana, cezalandırmandan affına, senden yine sana sığınırım. Sana olan övgüleri sayamam. Sen, kendini övdüğün gibisin.

RAKİB olan Allah’ım. Beni bağışla ve bana merhamet et. Beni doğru yola ilet ve bana ihsan eyle, bana afiyet ve rızık ver. Ve beni yücelt.

MUCİB olan Allah’ım. Kabir azabından sana sığınırım. Mesih Deccal’ın fitnesinden sana sığınırım. Hayat ve ölüm fitnesinden sana sığınırım. Allah'ım! Günahtan ve borçtan sana sığınırım.

VASİ olan Allah’ım. Yaptığım ve yapacağım, gizli ve aşikâr işlediğim, israf ettiğim ve benden daha iyi bildiğin günahlarımı bağışla. Sen Mukaddim (Öne alan) ve Muahhirsin (geciktirensin). Senden başka ilah yoktur.

HAKİM olan Allah'ım Seni zikretmek, sana şükretmek ve sana güzelce ibadet etmek için bana yardım et.

VEDÜD olan Allah'ım! Cimrilikten sana sığınırım, korkaklıktan sana sığınırım, çok yaşlanarak (elden ayaktan düşmekten) sana sığınırım, dünya fitnesi ve kabir azabından sana sığınırım.

MECİD olan Allah'ım! Gayb ilminle ve yaratma kudretinle hayatın benim için hayırlı olduğunu bildiğin müddetçe beni yaşat. Ölümümün benim için daha hayırlı olduğunu bildiğinde de beni vefat ettir. Allah'ım! Gizli ve aşikâr, senden hakkıyla korkmayı dilerim. Senden rıza ve öfke anında hak sözü (söylemeyi) dilerim. Zenginlik ve fakirlikte senden itidalli olmayı dilerim. Bitmeyen bir nimet ve sonu gelmeyen bir göz aydınlığı dilerim. Senden, kaza sonrası rıza göstermeyi ve ölümden sonra kolay bir hayatı dilerim. Yüzüne bakmanın lezzetini, zarar verici bir hastalık ve saptırıcı bir fitneye uğramaksızın sana kavuşmanın özlemini dilerim. Allah'ım! Bizi iman zineti ile süsle ve bizi hidayete ermiş, doğru yolun rehberleri kıl.

BAİS olan Allah'ım! Senden, faydalı bir ilim, temiz bir rızık ve makbul bir amel dilerim.

ŞEHİD Allah’ım yaratılışımı güzelleştirdiğin gibi ahlakımı da güzelleştir.

HAKK olan Allah'ım senden hidayet, takva, iffet ve gönül zenginliği isterim.

VEKİL olan Allah'ım günahımı bağışla, evimi genişlet, rızkımı bereketlendirip çoğalt.

KAVİY olan Allah’ım (Haktan) ayrılmaktan, iki yüzlülükten ve kötü Ahlaktan sana sığınırım.

METİN olan Allah’ım sen affedicisin, cömertsin affetmeyi seversin, beni affet.

VELİY olan Allah’ım Bana kendi sevdiğini ve Senin yanında bana sevgisi fayda verecek kimsenin sevgisini ver.

HAMİD olan Allah'ım harama bulaşmaktansa, helalinle yetineyim. Beni lütfunla (zengin kılarak) Senden başkasına muhtaç etme.

MUHSİ olan Allah’ım. Mal, aile, çocuk olarak insanlara verdiklerinin hayırlısını dilerim, sapıtan ve saptıranları değil.

MÜBDİ olan Allah'ın adıyla O'nun adıyla (hareket edildiğinde) yerde ve gökte hiçbir şeyin zararı dokunmaz. O, hakkıyla işitendir, hakkıyla bilendir.

MÜİD olan Allahım, rahmetini umarak, azabından korkarak. Kendimi Sana teslim ettim. Yüzümü Sana çevirdim. İşimi Sana ısmarladım. Sırtımı Sana dayadım. Senden başka sığınak, senden başka dayanak yoktur. Allahım, indirdiğin kitabına, gönderdiğin peygamberine iman ettim.

MUHYİ olan Allah’ım, Kalplerimizi birleştir. Aramızı düzelt ve bizi kurtuluş yollarına ilet. Bizi karanlıklardan aydınlığa çıkar ve büyük günahların açığından da gizlisinden de uzaklaştır

MÜMİT olan Allah'ım Dinimi güzelce yaşat ki o benim güvencemdir. Dünyamı düzelt ki o benim geçim kaynağımdır. Ahretimi hazırla ki o benim son durağımdır. Hayatımda her türlü hayrı ziyadesiyle ihsan eyle. Ölümümü de her türlü şerlerden muhafaza eyle.

HAYY olan Allah'ım!Şüphesiz ben nefsime çok zulmettim,günahları bağışlayacak olan yalnız Sensin Öyleyse katında bir af ile bağışla. Bana merhamet et, çünkü bağışlaması ve rahmeti çok olan sadece Sensin.

KAYYUM olan Allah'ım, Sen, benim Rabbimsin; Sen'den başka ilâh yoktur. Beni Sen yarattın; ben, Sen'in kulunum ve gücüm yettiğince (ezelde) Sana olan ahdime ve vaadime bağlıyım. İşlediklerimin günahların şerrinden Sana sığınırım. Üzerimdeki nimetlerini itiraf eder; günahlarımı da ikrar ederim. Beni bağışla. Zira günahları bağışlayan ancak Sen affedersin.

VACİD olan Allah’ım, Bütün islerimizin sonucunu güzel eyle, dünyada rezil olmaktan ve ahiret azabından bizi koru.

MACİD olan Allah’ım, Bizi doyurup içiren ve bizi Müslümanlardan eyleyen Allah’a hamdolsun.

VAHİD olan Allah’ım, Günahlarımı, bilgisizlik yüzünden yaptıklarımı, işimdeki aşırılıkları ve benden daha iyi bildiğin bütün kusurlarımı bağışla. Allah’ım, ciddi ve şaka yollu yaptıklarımı ve bilerek işlediğim günahlarımı affeyle. Bütün bu kusurların hepsi bende vardır. Allah’ım şimdiye kadar yaptığım, bundan sonra yapacağım, gizlediğim, açığa vurduğum ve benden daha iyi bildiğin günahlarımı afeyyle. Öne geçiren de sen, geride bırakan da sensin. Senin her şeye gücün yeter.

SAMED olan Allah’ım, Senden seni sevmeyi, seni sevenleri sevmeyi ve senin sevgine ulaştıran ameli yapmayı isterim. Allah’ım! Senin sevgini, bana canımdan, ailemden ve soğuk sudan daha sevgili kıl.

KADİR olan Allah'ım, Nimetinin yok olmasından, verdiğin afiyetin (nimet ve sağlığın) bozulmasından, ansızın cezalandırmandan ve öfkene sebep olan her şeyden sana sığınırım.

MUKTEDİR olan Allah’ım, Senin iznin ve yardımınla sabahladık ve akşamladık. Yine senin izin ve yardımınla yasar ve ölürüz. Sonunda dönüş yalnız sanadır.

MUKADDİM olan Allah'ım, Öfkenden rızana; cezandan affına sığınırım. Senden yine sana sığınırım. Sana övgüyü saymakla bitiremem. Sen kendini nasıl övdüysen öylesin.

MUAHHİR olan Allah'ım, Kederden ve üzüntüden, acizlikten, tembellikten, cimrilikten, korkaklıktan, borç yükünden ve insanların kahrından sana sığınırım.

EVVEL olan Allah'ım, Fakirlikten, yokluktan ve zilletten sana sığınırım; zulmetmekten ve zulme uğramaktan da sana sığınırım.

AHİR olan Allah’ım, Dalalete (sapıklığa) düşmekten veya (başkalarını) dalalete düşürmekten, hataya düşmekten veya (başkasını) hataya düşürmekten, zulmetmekten veya zulme uğramaktan, cahillik etmekten veya cahillikle karşılaşmaktan, sana sığınırım.

ZAHİR olan Allah’ım, Korkaklıktan sana sığınırım. İhtiyarlık çağının zorluklarından, dünya fitnelerinden ve kabir azabından da sana sığınırım

BATIN olan Allah’ım. Şimdiye kadar yaptığım, bundan sonra yapacağım islerin şerrinden sana sığınırım.

VALİ olan Allah’ım. Cehenneme götüren fitneden, Cehennemin azabından zenginliğin ve fakirliğin şerrinden sana sığınırım.

MÜTEALİ olan Allah’ım. Açlıktan sana sığınırım. Çünkü açlık ne kötü bir arkadaştır. Hainlikten de sana sığınırım. Çünkü hainlik, ne kötü arkadaştır.

BERR olan Allah’ım, Bedenime sağlık ver, gözüme sağlık ver, son nefesime kadar beni sağlıklı eyle. Halîm ve kerîm olan Allah'tan başka ilah yoktur. Arşın sahibi Allah'ı noksan sıfatlardan tenzih ederim. Her türlü övgü âlemlerin Rabbi Allah'a mahsustur.

TEVVAB olan Allah’ım, Senden hidayet, takva, iffet ve gönül zenginliği isterim.

MÜNTEKİN olan Allah’ım, Beni bağışla, bana merhamet et, bana hidayet nasip eyle, bana afiyet ve hayırlı rızık ver.

AFÜVY olan, Allah'ım, Bana öğrettiğin ilim ile beni faydalandır, bana fayda verecek ilmi öğret ve benim ilmimi artır. Her hâl üzere Allah'a hamd olsun. Cehennem ehlinin halinden Allah'a sığınırım.

RAUF olan Allah’ım, Fayda vermeyen ilimden, huşu duymayan kalpten, kabul olunmayan duadan doymayan nefisten sana sığınırım.

MALİKÜLMÜLK olan Allah’ım, Ey kalpleri hâlden hâle çeviren Allah’ım, kalbimi dinin üzere sabit kıl.

ZÜLCELALVELİKRAM olan Allah’ım. Nefsime günahlardan sakınma duygusu ver ve onu (her türlü günahtan) temizle, Sen temizleyenlerin en hayırlısısın. Onun koruyucusu ve efendisi de sensin.

MUKSİT olan Allah’ım. Beni iyilik işledikleri zaman sevinen ve kötülük yaptıkları zaman bağışlanma dileyen kullarından eyle.

CAMİ olan Allah’ım. Senin rahmetini umuyorum, beni göz açıp kapayıncaya kadar (da olsa) nefsimle baş başa bırakma. Halimi tümüyle düzelt, Senden başka ilâh yoktur.

GANİY olan Allah'ım, ey bütün insanların Rabbi! Bizlerden sıkıntıları gider, (hastalarımıza) şifa ver. Şifayı veren ancak sensin. Senin vereceğin şifadan başka şifa yoktur. Öyle bir şifa ver ki, hastalık nedir kalmasın.

MUĞNİ olan Allah’ım. Başka bir ilâh yok, ancak Allah var. O’nun şerîki yoktur. Mülk O'nundur, hamd de O'nundur. O her şe*ye kaadirdir. Allah'ım, Senin verdiğine engel olacak da yoktur, vermediğini verecek de yoktur. Ve servet sahi*bi olanlara servetleri sana karşı bir menfaat veremez. Ya*ni servetine güvenerek sana âsî olanları o servetleri kurtaramaz.

MANİ olan Allah’ım. Rabbimiz sadece senden rızanı ve sevgini istiyoruz. Tüm mümin kardeşlerime acı Allah’ım, ailelerine benim alime ve bana merhamet et. Senden çok korkuyorum Rabbim, hatalarımız affet, bizlere acı yakma Allah’ım. Cemalullahını görmeyi nasıp eyle. Bizleri Adn Cennetlerinin varisleri eyle Allah’ım.

DARR olan Allah’ım. Ey Rabbim! Senden bildiğim ve bilmediğim hayrın hem çabuk, hem geç olanını istiyorum. Ey Rabbim Re*sûlünün senden istediğini istiyorum, Resûlünün sana sı*ğındığı şeyden ben de sana sığınıyorum. Allah'ım benim için kaza ettiğin şeyin âkibetini doğru yola ulaştır.

NAFİ olan Allah’ım. Yâ Rabb, muhakkak ki ben kendime çok zulmettim; yani çok günâh işledim. Günahları ise ancak sen afv ü mağfiret edersin. Hakkıyle gafûr ve rahîm ancak sensin. Beni kendi indinden bir fazl u keremle afv ü mağfiret eyle ve bana lutf u ihsanınla merhâmet eyle. Yani benim istihkakım olmayarak mahza fazl u kereminle cehennemden halâs edip cennet ve cemâline kavuştur.

NUR olan Allah’ım. Peygamberimizin Muhammed sallallahu aleyhi ve sellem’in senden dilediği hayırları ben de dilerim. Peygamber’in Muhammed sallallahu aleyhi ve sellem’in sana sığındığı şerlerden biz de sana sığınırız. Yardım ancak senden beklenir. İnsanı dünya ve âhirette muradına ulaştıracak sensin. Günahtan kaçacak güç, ibadet edecek kuvvet ancak Allah’ın yardımıyla kazanılabilir.

HADİ olan Allah’ım. Ey 7 kat göğün ve büyük arşın sahibi olan Allah'ım. Bizim Rabbimiz ve herşeyin Rabbi olan yüce Allah'ım.Ey Tevrat'ı , İncil'i ve K.Kerim'i indiren ,taneyi ve çekirdeği çıkaran yüce Rabbim Alnından tutup hesaba çekeceğin herşeyin şerrinden sana sığınırım.Yarabbi Sen öyle evvelsinki Senden evvel hiç kimse yoktur,Sen öyle Ahırsınki Zatından sonra hiçbirşey yoktur.Sen öyle Zahirsinki senin üzerine hiçbirşey yoktur.Sen öyle Batınsınki senin önünde hiçbirşey yoktur.Ya Rabbi benim borcumu ödememi ve fakirliğimi gidermemi nasip eyle.

BEDİ olan Allah’ım. Senden sevgini, seni sevenlerin sevgisini ve sana yakın kılacak her işi sevmeyi bana nasip etmeni niyaz ediyorum.

BAKİ olan Allah’ım. Ey kalplere egemen olan Allah’ım! Kalbimi dininde sabit kıl.

VARİS olan Allah’ım. Kalplerimizi birleştir. Aramazı düzelt ve bizi kurtuluş yollarına ilet. Bizi karanlıklardan aydınlığa çıkar ve büyük günahların açığından da gizlisinden de uzaklaştır.

REŞİD olan Allah’ım. Şüphesiz ben bilerek herhangi bir şeyi şirk koşmak (eş ve ortak tanımak) tan sana sığınırım.Bilmeyerek işlemiş olduğum(şirk ve hatalarım) ın senden bağışlanmasını dilerim. Şüphesiz ki bütün gaybları (gizli şeyleri) ancak sen bilirsin.

SABUR olan Allah’ım bize kâfidir, o ne güzel vekîldir.

Subhane rabbike rabbil izzeti amma yesifun; veselamun alel murselin; vel hamdülil lahi rabbil alemin. (Saffat Suresi, 180-181-182. ayetler)
“Kudret ve izzet sahibi Rabbin, insanların her türlü tasavvurunun üstünde (bir yüceliğe sahip)tir. 181. O'nun bütün elçilerine selâm olsun! 182. Ve hamd, bütün âlemlerin Rabbi Allah'a mahsustur.”

Âmin/Fatiha okunacak.09-05-2012 06:06 PM
Tüm Mesajlarını Bul

Gönder  Cevapla Ayet ve Hadisten hazırladığım Duamı İncelermisiniz Eksiği varmı?
Mesaj SecenekleriOnceki - Sonraki KonuAra / BulYer İmleri
Önceki Konu
Sonraki Konu
Digg thisPost! AddPost to del.icio.us Bookmark Post in Technorati Addblinklist AddMongolia AddNetscape Newsvine Ekle Stumble


  »»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»

  Türkçe Çeviri :
  MyBB Türkiye, Powered by MyBB, © 2002-2013 MyBB Group