M e R S i N   M e V L a N a   R a D Y o S u

~ Hakkımızda ~ Radyo Playeri ~ Radyomuza Destek Veren Firmalar ~ İletişim ~ Radyo Kodu ~

                              

Hakikat İslamda  

      

Konu Bilgileri
Konu Başlığı
Şüphemi Var O Yaradanın Varlığında ?
Konudaki Cevap Sayısı
0
Sonraki
Sonraki Konu
Konuyu Açan Kişi
admin
Görüntülenme Sayısı
686
Önceki
Önceki Konu
Gönder  Cevapla 
 
Değerlendir:
 • 1 Oy - 5 Yüzde
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Şüphemi Var O Yaradanın Varlığında ?
admin 
Administrator

Üye Bilgileri

Üye no: 1
Kayıt : Jun 2012
Rütbe : Administrators
Mesaj Sayısı : 11,649

Rep Puanlaması

Rep Ver:

Mesajlaşma Bilgileri

Mesaj: #1
Şüphemi Var O Yaradanın Varlığında ?

" Hani İbrahim “Rabbim! Bana ölüleri nasıl dirilttiğini göster” demişti. ( ona) “İnanmıyor musun?” deyince “Hayır (inandım) ancak kalbimin tatmin olması için” demişti. “Öyleyse dört kuş tut. Onları kendine alıştır. Sonra onları parçalayıp her bir parçasını bir dağın üzerine bırak. Sonra da onları çağır. Sana uçarak gelirler. Bil ki şüphesiz mutlak güç sahibidir hüküm ve hikmet sahibidir.”
(Bakara 260 . Ayet


“Hiç şüphesiz, göklerin ve yerin mülkü ALLAH’ındır. O, diriltir de, öldürür de. Size O’ndan başka ne bir dost vardır, ne de bir yardımcı.”
“ Ey iman edenler! Kendi dışınızdakilerden sırdaş edinmeyin. Çünkü onlar size fenalık etmekten asla geri kalmazlar, hep sıkıntıya düşmenizi isterler. Kin ve düşmanlıkları ağızlarından taşmaktadır. Kalplerinde gizledikleri ise daha büyüktür. Düşünürseniz, biz size âyetleri açıkladık.”“ İşte siz öyle kimselersiniz ki, onları seversiniz, halbuki onlar sizi sevmezler, siz kitap(lar)ın hepsine inanırsınız, onlarsa sizinle buluştukları zaman “inandık” derler. Başbaşa kaldıkları zaman da kinlerinden dolayı parmaklarının uçlarını ısırırlar. De ki: “kininizle geberin!”. Şüphesiz ki ALLAH göğüslerin (gönüllerin) özünü bilir.”
Allah (Azze ve Celle) şöyle buyuruyor:
“Şüphesiz ki zikri biz indirdik ve onun koruyucusu da biziz.”
Hicr 9

Allah-u Teâlâ bizlere bu konuda da yüce Kur’an’ın da ayetleriyle yol gösteriyor:
“Bilmediğin şeyin ardına düşme! Zira kulak, göz ve kalp bunların hepsi de ondan sorguyaçekilecektir.”
İsra 36
Isim, ifade ettigi ilâhî manasiyla yalniz Allah’a aittir ve hiçbir kelime bu ismin manasini ve muhtevasini ifade gücüne sahip degildir. Bu isim baskasi için de kullanilamaz (Meryem Suresi, 19/65).Allah’in zati üzerinde düsünmek haramdir. Onun zatini idrak etmek aklen mümkün degildir. (Çünkü Allah’in hiçbir benzeri yoktur. Hiçbir sey O’na denk degildir. (Ihlâs, 112/1-5).

Gözler Onu idrak edemez, (el-En’âm, 6/103).
“Süphesiz göklerin ve yerin yaratilisinda, gece ve gündüzün degismesinde, insanlarin faydasina olan seyleri denizde ta, siyip giden gemilerde, Allah’in gökten su indirip onunla ölmüs olan yeri dirilterek üzerine her çesit canliyi yaymasinda, rüzgârlari ve yer ile gök arasinda emre hazir bekleyen bulutlari evirip çevirmesinde elbette düsünen bir topluluk için (Allah’in varligina ve birligine) delîller vardir. ” (el-Bakara, 2/164)”
“Biz yeryüzünü bir besik, daglan da onun için birer kazik kilmadik mi? Sizi çift çift yarattik, uykunuzu dinlenme vakti kildik, geceyi bir örtü yaptik, gündüzü geçimi saglama vakti kildik, üstünüze yedi kat saglam gök bina ettik, parlak isik veren günesi varettik, taneler, bitkiler ve agaçlari sarmas-dolas bahçeler yetistirmek için yogunlasmis bulutlardan bol yagmur indirdik.” (Nebe’, 78/6'·٠• [~~ Radyo ~ Mevlana ~~] •٠·'

İnstagram; _medinefm.net_

Twitter; @medine_fm

E-Posta; radyomevlana@hotmail.com
02-16-2013 09:15 PM
Tüm Mesajlarını Bul

Gönder  Cevapla Şüphemi Var O Yaradanın Varlığında ?
Mesaj SecenekleriOnceki - Sonraki KonuAra / BulYer İmleri
Önceki Konu
Sonraki Konu
Digg thisPost! AddPost to del.icio.us Bookmark Post in Technorati Addblinklist AddMongolia AddNetscape Newsvine Ekle Stumble


  »»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»

  Türkçe Çeviri :
  MyBB Türkiye, Powered by MyBB, © 2002-2013 MyBB Group

   

  Ücretsiz Seo yap arabesk radyo