M e R S i N   M e V L a N a   R a D Y o S u

~ Hakkımızda ~ Radyo Playeri ~ Radyomuza Destek Veren Firmalar ~ İletişim ~ Radyo Kodu ~

                                

                                         

 

Konu Bilgileri
Konu Başlığı
Çocuğunuz ağlama krizine girdiğinde
Konudaki Cevap Sayısı
0
Sonraki
Sonraki Konu
Konuyu Açan Kişi
admin
Görüntülenme Sayısı
849
Önceki
Önceki Konu
Gönder  Cevapla 
 
Değerlendir:
 • 1 Oy - 5 Yüzde
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Çocuğunuz ağlama krizine girdiğinde
admin 
Administrator

Üye Bilgileri

Üye no: 1
Kayıt : Jun 2012
Rütbe : Administrators
Mesaj Sayısı : 11,649

Rep Puanlaması

Rep Ver:

Mesajlaşma Bilgileri

Mesaj: #1
Çocuğunuz ağlama krizine girdiğinde
Anne – babaların çocuk büyütürken en yakındığı durumlardan biri bitmek bilmeyen ağlama krizleridir. Anneler özellikle bu durumu büyük bir merak ve telaş içinde karşılarlar. Bu durum karşısında panik yapılmaması gerektiğini söyleyen Çocuk Gelişim Uzmanı Öznur Simav Durusoy, ailelere birtakım önerilerde bulundu.
Bebeklerimiz, kendilerini ağlayarak ifade ederler. Ağlamaların özelliklerine göre anneler bebeğin neye ihtiyacı olduğunu tahmin edebilirler. Bazı ağlamalar, ilgi ihtiyacından doğar ki mızıldanma tarzındadır, genellikle... Karın ağrısından ve gazdan dolayı olan ağlamalarda ise bebeğin acı çektiği bellidir. Ses tonu ve vücudun kıvranma tarzında şekil almasından bu çok iyi anlaşılır.
Çocukluk döneminde kıskançlık ağlamaları, inatçılıktan meydana gelen ağlamalar, öfkelenme ağlamaları dikkatimizi çeker. Çocuklar kendi aralarında da oyun oynarken bazen anlaşmazlığa düştüklerinde ağlayabilirler. Bu için için küskünlük şeklinde de olabilir; öfke patlamaları şeklinde bağırarak, haykırarak da olabilir.
Çocuğun Dikkatini Başka Yöne Çekin
Ebeveynler, çocuklarının ağlamalarına dayanamazlar. Mümkün olduğunca onları ağlatmamak için çaba sarf ederler. Hatta bazen onların ağlamaması uğruna eğitim hataları yapabilirler. Çocukların ağlamaları öyle durumlar alabilir ki, şiddetinden nefessiz kalıncaya kadar devam eder. Anneler özellikle bu durumu büyük bir telaş içinde karşılarlar ve ne yapacaklarını bilemezler.
Bu durumun alışkanlık haline gelmesinden kaçınılmalıdır. Panik yapılmamalı, bu sinirsel ağlamanın geçmesini çocuğun dikkatini başka yöne çekerek atlatmaya çalışmalı, sakinleştirici ses tonu ile yardımcı olunmalıdır. Çocukta stres ve gerginlik yaratan durumlardan sakınmalı, çocuğa genel anlamda kendini rahat hissedeceği ortam sağlanmalı, sakinleştirici bitki çaylarından yararlanmalı, hafif ve yumuşak tonlarda müzik dinletilmelidir.


12-30-2012 08:40 PM
Tüm Mesajlarını Bul

Gönder  Cevapla Çocuğunuz ağlama krizine girdiğinde
Mesaj SecenekleriOnceki - Sonraki KonuAra / BulYer İmleri
Önceki Konu
Sonraki Konu
Digg thisPost! AddPost to del.icio.us Bookmark Post in Technorati Addblinklist AddMongolia AddNetscape Newsvine Ekle Stumble


  »»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»

  Türkçe Çeviri :
  MyBB Türkiye, Powered by MyBB, © 2002-2013 MyBB Group

   

  Ücretsiz Seo yap arabesk radyo